לוכד חולדות

אם אתם לא משתייכים לקבוצת מיעוט בקרב האוכלוסייה, כנראה שנוכחות של חולדות היא לא דבר שנעים לכם. במידה וחולדות הצליחו לחדור אל הסביבה שלכם, חשוב שתדעו שאתם לא לבד. הדברת חולדות יכולה להתבצע בכמה שיטות, כאשר אם תצליחו להגיע לאיש מקצוע מתאים סביר להניח שהחולדות תעלמנה מהמרחב שלכם. כאן נעזור לכם להבין איך זה קורה.

חדירת חולדות לבית

חולדות, כמו עוד מכרסמים וחרקים אוהבות את הסביבה האנושית. למרות שבתור בני אדם אלו לא נחשבים יצורים מועדפים אצלנו, צורת החיים שלנו היא כר פורה לאותם בעלי חיים. המזון שמצוי בשפע, הביוב ופחי האשפה הם מקומות שנחשבים לגן עדן של ממש עבור אותם יצורים. למרות שבדרך כלל לא נשקפת סכנה לחיים שלנו מאותם בעלי חיים, הם בהחלט עלולים להזיק לנו.

חולדות מעוררות תחושה לא נעימה בקרב רוב האנשים, אולם הנזק שלהן יכול להיות חמור מזה. נשיכה של חולדה היא דבר מסוכן, לאור העובדה שהחולדה היא חיה מאוד לא נקייה שאף עלולה להביא יחד איתה זיהומים. לחולדה יש גם יכולת כרסום לא רעה בכלל, מה שמאפשר לה לכרסם צינורות ביוב, רהיטים, מזרונים וכמובן מוצרי מזון שבהם היא תיתקל במהלך השיטוט שלה בבית.

חדירת חולדות לבית

 

הדברת חולדות – איך מונעים את הצורך הזה

עוד רגע נסביר לכם כיצד לבצע הדברת חולדות בצורה שתעלים אותן אחת ולתמיד מהחיים שלכם, אולם לפני כן כדאי להבין כיצד אנחנו מונעים מלכתחילה את ההגעה של היצורים הללו לסביבה שלנו. כאמור, יש כמה דברים בסביבה האנושית שמהווים מוקד משיכה לחולדות, והתפקיד שלכם הוא פשוט לדאוג שהם לא יהיו קיימים בסביבה שלכם, וכך החולדות פשוט לא תגענה אליכם.

סגירה הרמטית של פחי אשפה, הידוק מכסי ביוב, והתקנת רשתות מתכת בכל פתח שממנו החולדות יכולות לעבור. יכולת הכרסום של החולדות היא גבוהה, ורשת שאינה מספיק חזקה לא תוכל לעמוד בפניהן. ערמות של ציוד לא מסודרות גם הן עלולות להפוך למושבה של חולדות, ולכן כדאי לטפל בהן כמה שיותר מהר עוד לפני שהחולדה הראשונה מגיעה.

החשיבות בבחירת בעל מקצוע מתאים להדברת חולדות

כמו עוד מלאכות בחיי היומיום שלנו, יש מי שרוצים לבצע הדברה של חולדות בכוחות עצמם. אף אחד לא יכול להגיד לכם שזה לא יעבוד, אולם הניסיון מלמד שהדרך הנכונה ביותר לבצע הדברת חולדות היא באמצעות בעל מקצוע שמחזיק בניסיון רב בתחום. לחולדות יש דפוס התנהגות דומה, ובמקום לשלם שכר לימוד יקר תוכלו לתת את העבודה למי שכבר ראה חולדה אחת או שתיים במהלך חייו.

איש מקצוע מומחה כמו אבי מחברת פרפקט הדברות יוכל למצוא את החולדה בצורה מהירה, בלי לגרום נזק נוסף לבית שלכם. בין אם מדובר על הדברת חולדות עם רעלים ובין אם ההדברה נעשית על ידי פיזור מלכודות, יש חשיבות לידע מקצועי, ובלעדיו, אתם עלולים להגיע למצב שזמן רב החולדות לא יצאו מהסביבה שלכם. אז אחרי שהבנתם למה חשוב לבחור איש מקצוע, כדאי להבין מה השיטות שעומדות לרשותו.

לכידת חולדות באמצעות הידיים

 

הדברת חולדות באמצעות פיזור רעלים

האפשרות הראשונה שלכם להתמודד עם החולדות היא פשוט באמצעות רעל שפוגע בהן. השיטה הזו משמשת לא רק כדי להדביר חולדות אלא גם כדי למנוע את ההופעה שלהן או של מזיקים אחרים מלכתחילה. בחקלאות, באחסון ובעוד ענפים זוהי הדרך שבה אנחנו מונעים נוכחות של בעלי חיים לא רצויים. פיזור של כמות מספקת של רעל אצלכם בבית יגרום קרוב לוודאי למוות של החולדות.

אם בחרתם ללכת על השיטה הזו, כדאי לבצע אות בצורה זהירה וקפדנית. רעל שמסוגל לפגוע בחולדות הוא כנראה רעל חזק, ועליכם להיזהר שאתם או יושבי הבית האחרים לא ייפגעו ממנו. בנוסף, הפיזור של הרעל לא יכול להתבצע בצורה ספורדית, וחשוב לפזר אותו בנקודות מפתח בבית שבהן סביר להניח שהחולדות מגיעות לבקר לעיתים קרובות.

שימוש במלכודות לטובת לכידת חולדות

אם אתם לא מעוניינים לגרום באופן ישיר למוות של חולדות, כדאי להכיר את האופציה של הדברת חולדות באמצעות מלכודות. המלכודת היא אביזר פשוט שפשוט לא מאפשר לחולדה לזוז ברגע שהיא הגיעה אליו. כדי למשוך את החולדה למלכודת איש המקצוע שעושה עבורכם את העבודה יניח על המלכודת פיתיון שאמור לגרום לחולדה לעלות עליה, ומשם היא כבר לא תוכל לזוז לשום מקום.

אם בחרתם לפזר את המלכודות בכוחות עצמכם, עליכם להבין היכן כדאי לפזר אותם. פיזור לא נכון של המלכודות עלול להשאיר אותן ריקות לאורך זמן רב, ולא יאפשר לכם להגיע אל החולדות. המלכודות צריכה להיעשות בסביבה שבה החולדה בטוח עוברת, מתוך מטרה שברגע שהחולדה תבחין בפיתיון היא תבלע אותו ותאפשר לכם להגיע אליה ביתר קלות.

לכידת חולדות באמצעות הידיים

דרך נוספת שבה ניתן לבצע הדברת חולדות היא פשוט באמצעות הידיים. הדרך הזו כמובן יכולה להתבצע רק על ידי איש מקצוע מהתחום, כיון שעבור רוב האנשים לתפוס את החולדה בידיים זה דבר שאפילו לא בא בחשבון. במידה והדבר הזו לא תצליח תמיד נוכל לפנות אל שיטות ההדברה האחרות, אולם בניגוד אליהן, יש לשיטה הזו מספר יתרונות שהופכים אותה לעדיפה על פניהן.

ההצלחה של השיטה תלויה בגודל המרחב שבו החולדה נמצאת, אולם בדרך כלל ניתן תוך פחות משעה להגיע אל החולדה. ברגע שתדעו להצביע על הסביבה שאליה החולדה נכנסה איש המקצוע שמבצע את הלכידה יוכל לספק לכם מענה די מהיר.

הדברה ביד

 

מה היתרון של לכידת חולדות בידיים

את שיטות ההדברה הראשונות שעליהן דברנו כנראה שכבר הכרתם. בדרך כלל רוב המדבירים בוחרים בשיטות הללו, אולם חשוב להבין שיש להן חסרונות שלא ניתן להתעלם מהן. הריגה של חולדות היא פגיעה בטבע, מה גם שאנחנו לא צריכים להרוג את החולדות כדי להרחיק אותן מהאזור שלנו. בנוסף, אין כל וודאות שאכן תצליחו להוציא את החולדות מהאזור שלכם בשיטות הללו.

הדברה ירוקה לא גורמת למוות של החולדות אלא רק להרחקה שלהן מהסביבה שלנו. בנוסף, תמיד נוכל להשתמש בשיטות האחרות אם ההדברה הזו לא הצליחה, כך שאתם לא מפסידים שום דבר מהשימוש בשיטה הזו. במקום לפזר רעלים או לקנות מלכודות לטובת לכידת החולדות, נסו ללכת על האופציה הכי טבעית להדביר את החולדות.

איך זה קורה

בהדברה ירוקה אתם פשוט צריכים להרים טלפון ברגע שזיהיתם את החולדה אצלכם בבית. רצוי כמובן לסגור דלתות וחלונות כדי לצמצם כמה שיותר את האזור שאליו החולדה נכנסה. אחרי שעשיתם את זה ואיש המקצוע הגיע תעמוד לרשותו שעה שבמהלכה הוא יעשה הכל כדי לתפוס את החולדה. אם זה לא הצליח לאחר כשעה של עבודה נוכל לפנות אל שיטות ההדברה האחרות.

היתרון בלכידת חולדות

 

לסיכום

נוכחות של חולדות במרחב היא דבר שמעורר תחושה לא נעימה אצל רוב האנשים. שיטות ההדברה הנפוצות ביותר נגד חולדות הן פיזור של חומרים מסוכנים שאמורים להרוג את החולדות או שימוש במלכודות לטובת הלכידה שלהן. כאן סיפרנו לכם על שיטה נוספת של הדברת חולדות בידיים. לשיטה הזו יש מספר יתרונות על פני השיטות האחרות, וכדי לנסות לבצע בעזרתה את הלכידה.

מאיר דרייר
מאיר דרייר

אני מאיר המנעולן המהיר ואני מספק שירותי מנעולנות מקצועיים ואמינים בכל שעות היממה. אני עובד באופן עצמאי ומתמחה בפתיחת מנעולים לדלתות בתים ורכבים, ובפתיחת כספות. אני מציע שירותי מנעולנות באיכות גבוהה, עם מענה מהיר וזמין 24/7 לכל הלקוחות בערים כמו ירושלים, מודיעין ובית שמש ובכל האזורים הקרובים.

עוד באותו נושא

מה המספר שלך?