מה היתרונות והחסרונות של גריל גז?

יום העצמאות, חול המועד, ערב שישי, שבת בצהריים – כל אירוע הוא הזדמנות למנגל ישראלי, אבל באיזה גריל עדיף להשתמש? אנחנו כאן כדי לבחון יחד איתכם את היתרונות והחסרונות של גריל גז – אחד המוצרים המעניינים בתחום הגריל.

 

יתרונות גריל גז

קל לתפעול ולשימוש

יתרון גדול ראשון של גריל הגז הוא קלות התפעול והשימוש. בניגוד למנגל פחמים שכרוך בהצתה איטית של הפחמים, לכלוך והתעסקות בפעולת הנפנוף הבלתי נגמרת, גריל גז נותן לכם אפשרות לצלייה בעזרת אבני הצלייה ללא ההמתנה הארוכה והלכלוך הכרוכים במנגל פחמים. גריל גז טוב גם ייתן לכם את אותה איכות צלייה. נוחות היא גם יתרון של גרילים חשמליים, בהם ניתן אף לייתר את השימוש בגז ולהתחבר בקלות לשקע חשמלי.

 

ניקיון

עוד יתרון גדול של גריל הגז הוא הניקיון. גריל הגז בהחלט דורש תחזוקה וניקיון, אבל אין מה להשוות את הניקיון של גריל הגז ללכלוך שמתלווה לגריל הפחמים ולקלות הניקוי. מה שכן, אם אתם רוצים למקם את הגריל במרפסת, קחו בחשבון שהגריל יהיה קרוב מאוד לבית, לסלון, לרהיטים ולבגדים, והעשן ואבק הפחמים יכולים להידבק לכל דבר, וכך כל צלייה הופכת לאירוע ניקיון. לכן, כאשר בוחרים גריל, צריך לשים לב לגודל המרפסת בשביל לוודא שלא כל הבית יהפוך למנגל.

 

חסרונות גריל גז

הטעם האהוב של הפחם

לצלייה באש חשופה על גחלים ישנו טעם מיוחד שמאוד קשה לחקות בשימוש בגריל גז. טעם החריכה על בשר וירקות נוצר מהעישון המיוחד של הפחם. ישנם פתרונות להוספת טעם כזה גם בגריל גז או גריל חשמלי אבל זה לא משתווה למקור. מצד שני, למרות שהטעם הוא אלמנט חשוב, יש לזכור שלעשן ולשומן השרוף יש השפעה לא מיטיבה על הבריאות, וזו נמנעת בגריל הגז.

 

עלות ראשונית והתקנה

חיסרון נוסף של גריל הגז הוא העלות הראשונית שלו. גרילי גז הם מוצר יקר, הם בעלי מבערים, חיבור לגז, תרמוסטט, אבני צלייה ועוד. לכן העלות הראשונית שלהם יכולה להיות גבוהה. עלות זאת יכולה להיות משתלמת ביותר כשאנחנו לוקחים בחשבון את הזמן והנוחות של ההפעלה, אבל אין היא דומה לעלות של מנגל פשוט. בנוסף יש לזכור שגריל הגז דורש התקנה – אם תרצו לחבר אותו לגז בביתכם תצטרכו להיעזר בטכנאי כדי לעשות עבודה בטוחה. ישנה אפשרות גם להתקנה מקומית עם בלון צמוד, אבל כאן עלול להיות חיסרון בטיחותי.

 

סיכום

לגריל גז, כמו לגריל חשמלי וגריל פחמים, יש יתרונות וחסרונות. היתרונות מתמקדים בנוחות התפעול והניקיון שגריל גז מעניק, והחסרונות נוגעים להעדר הטעם המיוחד שנוצר בפחם. בבחירה בגריל גז יש לשקלל את היתרונות והחסרונות, וגם להתאים את הבחירה למקום בו תמקמו את הגריל, שכן ישנו הבדל גדול בין מרפסת קטנה לחצר גדולה. אחרי קבלת כל המידע הזה, נותר רק למנגל, בתיאבון!

מה היתרונות והחסרונות של גריל גז

מאיר דרייר
מאיר דרייר

אני מאיר המנעולן המהיר ואני מספק שירותי מנעולנות מקצועיים ואמינים בכל שעות היממה. אני עובד באופן עצמאי ומתמחה בפתיחת מנעולים לדלתות בתים ורכבים, ובפתיחת כספות. אני מציע שירותי מנעולנות באיכות גבוהה, עם מענה מהיר וזמין 24/7 לכל הלקוחות בערים כמו ירושלים, מודיעין ובית שמש ובכל האזורים הקרובים.

עוד באותו נושא

מה המספר שלך?